Izvor: Glas javnosti, 27.Dec.2011, 07:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Anonimusi" napadaju Ledi Gagu i Kim Kardašijan
PARIZ - Hakerska grupa "Anonimusi" objavila je da će sledeći napadi biti usmereni na poznate ličnosti poput Džastina Bibera, Ledi Gage, Kim Kardašijan i Tejlor Svift.
"Anonimusi" su napali sajt privatne obaveštajne agencije "Stratfor". Ta grupa hakera ukrala je više hiljada mejlova, internet lozinki i podataka sa kreditnih kartica iz baze privatne nevladine organizacije za prikupljanje i analizu globalnih informacija "Stratfor" >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sa sedištem u Ostinu u američkoj državi Teksas, javio je Bi-Bi-Si. Hakeri su obećali da je to samo početak "božićnog napada na dugu listu meta" koja bi mogla da potraje celu sledeću nedelju.
Jedan od hakera "Anonimusa" naveo je u internet poruci da je ta grupa iskoristila kreditne kartice klijenata "Stratfora" da bi došla do višemilionske dolarske donacije koju planiraju da proslede različitim humanitarnim organizacijama i da su hakeri uspeli da dođu to takvih informacija, jer "Stratfor" ne šifrira podatke, navodi Bi-Bi-Si.
Ukradeni su podaci sa više od 90.000 kreditnih kartica zaposlenih u pravosudnim i obaveštajnim organima, kao i od novinara. Na listi se, između ostalih, našli podaci zaposlenih u Armiji SAD, Vazduhoplovnim snagama SAD i policiji Majamija, navode agencije.
Iz "Stratfora" su saopštili da su zamrznuli mejlove i svoje servere na neko vreme, pošto su saznali za upad hakera u bazu podataka. U elektronskom pismu, koje je potpisao izvršni direktor "Stratfora" Džordž Fridman navodi se da ta kompanija sarađuje blisko sa američkim pravosudnim organima kako bi se otkrilo ko stoji iza hakerskog napada.









