Izvor: Radio 021, 14.Feb.2021, 18:19

Portparol iz Bajdenove administracije podneo ostavku nakon pretnji novinarki

Zamenik portparola Bele kuće Ti Džej Daklo podneo je ostavku dan nakon što je suspendovan zbog seksističkih i uvredljivih pretnji novinarki, koja je radila priču o njegovoj vezi sa drugom novinarkom koja izveštava iz Bele kuće.

Kako prenosi Glas Amerike, Daklo je suspendovan pošto je magazin Veniti fer objavio da je pretio novinarki portala Politiko i rekao joj da će je "uništiti". Novinarka Politika je pisala o vezi Dakla i novinarke Aksiosa.

U saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << posle ostavke Daklo je naveo da je "tužan zbog toga što je osramotio i razočarao kolege iz Bele kuće i predsednika Bajdena".

"Nema reči kojima bih opisao koliko mi je žao, koliko me je sramota zbog takvog ponašanja. Koristio sam rečnik koji nikad ne bi smeo da se koristi prema ženama, posebno u situaciji kada samo rade svoj posao. To je nepoštvanje i neprihvatljivo je", naveo je Daklo u ostavci.

Pre nego što je Politiko objavio priču o zaposlenom u Beloj kući i novinarki koja odatle izveštava, par je za magazin Pipl javno priznao da su u vezi.

Daklo je prvi koji je napustio Bajdenovu administraciju posle kritika da se ne poštuju standardi koje je novi predsednik postavio. Na dan inauguracije, Bajden je poručio da će "ako neko radi za njega, a ne poštuje svoje kolege, biti momentalno otpušten".

Portparolka Bele kuće Džen Psaki, od koje su novinari tražili da prokomentariše ostavku njenog zamenika, rekla je da "njegovo ponašanje nije bilo u skladu sa standardima koje je postavio predsednik" i da je bilo važno da to bude jasno i nedvosmisleno.

Autor: FoNet

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Pogledaj vesti o: Dzej

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.