Izvor: TvojPortal.com, 24.Avg.2011, 12:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Protekli meseci su bili kao košmar"
Vestionline Bivši šef Međunarodnog monetarnog fonda Dominik Stros-Kan rekao je danas, pošto je njujorški sudija odustao od daljeg procesa protiv njega, da su protekli meseci bili kao "košmar" za njega i njegovu porodicu i da želi što pre da se vrati kući.
U prvoj zvaničnoj izjavi od kada je optužen da je seksualno napao sobaricu njujorškog hotela "Sofitel", Stros-Kan se zahvalio onima koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << ga podržavali i verovali da je nevin i rekao da je zahvalan sudiji što je pristao da odustane od tog slučaja.
Sudija njujorškog suda danas je prihvatio zahtev tužioca da odbaci sve optužbe protiv Stros-Kana. Tužilac Sajrus Vans je tražio da se prekine proces zbog toga što je, kako je naveo, sobarica iznela brojne laži u svojim izjavama.
"Žurim da se vratim u svoju zemlju ali još imam da uradim nekoliko sitnih stvari pre nego što mogu da otputujem i govoriću duže kada se vratim u Francusku", rekao je Stros-Kan novinarima ispred svog stana na Menhetnu, posle objave sudije da se odustaje od slučaja protiv njega. Opširnije na linku
optuznicastros kan








