Njujork: Protest zbog ubistva Njemcova

Izvor: Nezavisne Novine, 02.Mar.2015, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Njujork: Protest zbog ubistva Njemcova

NJUJORK - Na desetine demonstranata protestovalo je u nedjelju u Njujorku u blizini Stalne misije Rusije u Ujedinjenim nacijama zbog ubistva ruskog opozicionog političara Borisa Njemcova.

Demonstranti, među kojima većina ruskog ili ukrajinskog porijekla, nosili su fotografije ubijenog Njemcova i transparente sa natpisima: "Putin kuga 21. vijeka" i "Zaustavite diktatora Putina - zaustavite ubice".

Iako su protesti u Njujorku održani hiljadama kilometara od Kremlja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << neki od demonstranata su izrazili zabrinutost zbog toga što su se priključili protestu protiv Vlade ruskog predsjednika Vladimira Putina, navela je agencija Rojters.

"Znam mnogo ljudi koji su obeshrabreni da dođu, jer se plaše da će njihove slike ili imena da se pojave na vijestima i da će to da napravi probleme njihovim rođacima u Rusiji", rekao je Dimitrij Smelanski, jedan od učesnika protesta, koji je došao u Njujork iz Bostona.

Njemcov je ubijen u petak kasno uveče u centru Moskve, nedaleko od Kremlja, dva dana uoči velikog mitinga koji je pripremala opozicija.

Ubistvo Njemcova, koji se dogodilo na Moskvorijeckom mostu u centru Moskve, snimila je kamera koja snima vremenske uslove u centru grada.

Dva ključna svjedoka u ubistvu ruskog opozicionog političara Borisa Njemcova u svom svjedočenju iznijela su fizički opis ubice.

Policija traga za muškarcem visine između 170 i 175 centimetara, kratke kose, koji je nosio plave farmerke i braon džemper, javio je međunarodni servis vijesti Sputnjik.

Istražni komitet Rusije planira da sprovede dodatne istražne radnje kada je riječ o Ani Durickaji sa kojom je Njemcov bio u društvu kada je ubijen.

Prema podacima ruskog ministarstva unutrašnjih poslova, Njemcov je ubijen u centru Moskve u petak u 23 sata i 40 minuta po lokalnom vremenu, kada je na njega ispaljeno više metaka iz automobila u prolazu.

Istražni komitet u ovom trenutku razmatra nekoliko mogućih scenarija zločina, od kojih neki dovode ubistvo opozicionara u vezu sa događajima u Ukrajini, terorističkim napadom na satirični nedeljnik "Chalie hebdo" u Parizu i Njemcovim poslovnim aktivnostima.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.