Gradonačelnik Njujorka podržao Sandersa u predsedničkoj trci

Izvor: RTS, 15.Feb.2020, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradonačelnik Njujorka podržao Sandersa u predsedničkoj trci

Bil de Blazio, gradonačelnik Njujorka najavio je da će podržati senatora iz Vermonta, Bernija Sandersa u njegovoj nameri da postane kanididat demokrata na američkim predsedničkim izborima.
Očekuje se da Bil de Blazio otputuje u ponedeljak zajedno sa Bernijem Sandersom u Nevadu gde će se zajedno sastati sa senatorovim pristalicama >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uoči glasanja o kandidatu Demokratske stranke za predsednika SAD u toj saveznoj državi, prenosi Njujork tajms.

De Blazio i Sanders razgovarali su nekoliko puta od septembra kada je gradonačelnik Njujorka okončao svoju predsedničku kampanju jer nije uspeo da pridobije podršku za svoju kandidaturu.
Njujork tajms naglašava da je De Blazio tek sada objavio svoju podršku Sandersu pošto je sentor iz Vermonta pobedio na glasanju u Nju Hempširu i ostvario dobar rezultat u Ajovi, čime je postao favorit na unutarstranačkim izborima.
Pe četiri godine, De Blazio je podržao tadašnju Sandesovu rivalku Hilari Klinton.
De Blazio je prošlog leta rekao da bi Sanders pobedio na predsedničkim izborima da je uspeo da osvoji nominaciju demokrata.
Pogledaj vesti o: Nju Jork

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.