Za influensere u Nišu milion dinara za 4 dana

Izvor: JužneVesti.com, 17.Sep.2024, 10:28

Za "influensere" u Nišu milion dinara za 4 dana

Za promociju turističke ponude grada i Nišvil džez festivala, Turistička organizacija Niša platila je devetoro “influensera” da na svojim profilima na Instagramu, Fejsbuku, TikToku i Jutjubu objavljuju video-materijale, slike i tekstove i za te usluge ih platila 660.000 dinara. Sa smeštajem, obrocima i prevozom do turističkih destinacija u Nišu i okolini, promocija je TON i građane koštala nešto više od milion >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << dinara za četiri dana koliko su bili u Nišu.

Devetoro “influensera” i “travel blogera” boravilo je u Nišu od 16. do 20 avgusta, kako bi promovisali glavni program Nišvil džez festivala i preko svojih društvenih mreža pokazali pratiocima kako izgleda atmosfera na festivalu, ali i kakva je turistička ponuda Niša i koje su aktivnosti Turističke organizacije ovog grada.

A post shared by Boris Radošević 👣🏯🌋🌴✈️🌍 (@lutajuci_putnik)

Te usluge, Turistička organizacija Niša platila je 660.000 dinara.

Turistička organizacija Niš je za potrebe promocije i najave Nišvil džez festivala angažovala pravno lice za pružanje usluga reklamiranja oglašavanjem na društvenim mrežama “travel blogera” koji su na turističkom tržištu prepoznati kao iskusni i pouzdani istraživači i prezenteri destinacija s više od 100.000 pratilaca, ali i “travel blogere” koji imaju manje pratilaca, a koji imaju ostvarenu saradnju Turističkom organizacijom Srbije, turoperatorima i medijima u zemlji i inostranstvu - navode iz TON-a.

Iz TON-a kažu i to da su na taj način realizovali aktivnosti promocije turističke destinacije Grada Niša, te da će na ovaj način motivisati domaće i strane turiste da posete grad.

Pružalac usluga je izvršio aktivnost na nalozima “travel blogera” i društvenim mrežama - Instagram, Facebook, TikTok, YouTube: Antonis_Leiv, Lutajući_putnik, Dva_ranca_beg_iz_kanca, Jovana_kvrzic, Gleebfeels, Jovanovajovicofficial, Putnik_namjernik, Fly_with_masha - navode iz TON-a.

A post shared by Tourism Organisation of Niš (@visit_nis)

Neki od “influensera” izabrani su, kažu iz TON-a, zbog toga što su dobitnici nagrade Turističke organizacije Srbije kao mediji koji predstavljaju Srbiju kao turističku destinaciju, a takođe, među njima, kažu da je bila i dobitnica nagrade “Travel instagrammer” za 2020. godinu koju dodeljuje Vanabe magazin.

Povod njihovog dolaska u Niš bio je Nišvil, a “influenseri” su uključenjem uživo preko svojih profila na društvenim mrežama, kako kažu iz TON-a, realno predstavili broj ljudi koji je u datom trenutku bio na festivalskom prostoru tokom njihovog boravka. Novinarske akreditacije, kažu, obezbedili su organizatori festivala.

Iako su u Niš došli prvenstveno zbog džeza, obišli su i sve lokalitete u gradu i okolini.

Obilazak Arheološke sale Narodnog muzeja Niš, obilazak spomenika Stevanu Sremcu i degustacija kafe u Kazandžijskom sokačetu, obilazak Ćele-kule, Arheološkog nalazišta Medijana, obilazak vidikovca i sela Sićevo i predstavljanje ruralnog turizma. Obilazak Niške Banje, Latinske crkve, spomenika na Čegru, poseta Udruženju Zoo planet i predstavljanje gastronomske ponude Niša - kažu iz TON-a.

Kako bi sve te destinacije obišli, angažovan Maestro travel, kome je za usluge prevoza “influensera” plaćeno 73.200 dinara.

Predstavljanje gastronomske ponude Niša obuhvatalo je obroke u kafani Nišlijska mehana koja je inkasirala 32.960 dinara, dok su obroci na Letnjoj pozornici koštali 58.800 dinara.

S obzirom na to da su bili smešteni u hotelu Tami rezidens, račun za hranu bio je 137.830 dinara, ali zbog toga što su promovisali i hotel, iz TON-a navode da je hotel otpisao 30.000 dinara. Kada je reč o smeštaju, boravak “influensera” u hotelu koštao je 128.500 dinara.

Aktivnosti su podrazumevale i obilazak vinskog podruma Malča, a ručak je, tvrde, bio na “račun kuće”.

Četvorodnevni boravak u Nišu, smeštaj, obroci, izleti i prevoz koštali su 401.290 dinara, honorari 660.000 dinara, pa je sve Turistička organizaciju Niša koštalo 1.061.290 dinara.

Rezultat posete "influensera", kako ističu iz TON-a, imao je izuzetan efekat na turističkom tržištu, te je na taj način povećana vidljivost Turističke organizacije Niša i na njihovim društvenim mrežama Visit_Nis.
Pogledaj vesti o: Nišville

Nastavak na JužneVesti.com...






Povezane vesti

Za "influensere" u Nišu milion dinara za 4 dana

Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Sep.2024

Za promociju turističke ponude grada i Nišvil džez festivala, Turistička organizacija Niša platila je devetoro “influensera” da na svojim profilima na Instagramu, Fejsbuku, TikToku i Jutjubu objavljuju video-materijale, slike i tekstove i za te usluge ih platila 660.000 dinara. Sa smeštajem,...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.