Izvor: Politika, 13.Avg.2010, 11:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Večeras na Nišvilu Roj Horgrov
NIŠ - Prvo veče Nišvil džez festivala završeno je rano jutros na niškoj Tvrđavi, a večeras se očekuje nastup višestrukog dobitnika Gremi nagrada Roja Horgrova.
Nastup američkog soul pevača Solomona Barka koji je pevao iz svoje stolice - trona ostavio je sinoć najjači utisak na nišku publiku.
„Ono što je Šaban Bajramović za Srbiju, to je Solomon Bark za Ameriku”, rekao je savetnik za kulturu >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << američke ambasade u Beogradu Kondar Tarner.
Barku je uručen i gran pri Nišvil festivala, statua pevača romske muzike, Bajramovića, koju je amričkom pevaču uručio pisac, dobitnik NIN-ove nagrade Zoran Ćirić po čijem nazivu knjige niški džez festival i nosi ime.
Na binama Nišvila nastupiće i niški sastav Divas Vois, belgijski Flat Earth Society, Slivovitz iz Italije, George Fame Trio iz Britanije, Zdenka Kovačiček bend iz Hrvatske, srpski bend Kal i Horgrov.
Tokom četiri festivalska dana nastupiće više od 500 umetnika i 50 bendova iz celog sveta.
Beta
objavljeno: 13/08/2010.












