Izvor: Politika, 24.Jun.2013, 23:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Slejer” večeras u Kombank areni
Iako su prošlog meseca ostali bez suosnivača sastava Džefa Hanemana, koji je preminuo posle duže bolesti, američka metal četvorka nije želela da otkaže ugovorene nastupe
Jedan od najznačajnijih treš metal bendova, „Slejer” večeras će održati prvi koncert u Beogradu, u Kombank areni. Eksplozivan američki bend, formiran 1981. u Kaliforniji, konačno dolazi u srpsku prestonicu u okviru evropske turneje, koja ima 35 nastupa, među kojima su i svirke na značajnim letnjim >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << festivalima. Pre „Slejera”, publiku u Areni „prodrmaće” bend „Njusted”, koji je osnovao bivši basista „Metalike” Džejson Njusted.
Iako su prošlog meseca ostali bez suosnivača sastava Džefa Hanemana, koji je preminuo posle duže bolesti, američka metal četvorka nije želela da otkaže ranije ugovorene nastupe, već je najavila da će, zajedno sa fanovima, ovoga leta „praviti buku” u čast nekadašnjeg gitariste.
Tom Araja, Keri King, Pol Bostaf i Geri Holt, koji su srpskim obožavaocima nedavno poručili da jedva čekaju da ih vide kako „hrle ka bini”, stižu u Beograd tokom dana luksuznim i komfornim autobusima. U Kombank areni čekaće ih, kako su zahtevali, zamračene svlačionice, a na meniju će imati piletinu, ćuretinu i biftek. Metal četvorka ne može bez grickalica, pa će na raspolaganju imati tortilja čips, bombone punjene puterom od kikirikija, razne vrste krekera, pereca, koštunjavih plodova, svežeg voća, kao i sokova i energetskih pića. Kada završe nastup, nazdraviće žestokim pićima, dok će se Araja u posebnoj garderobi osvežiti kafom i čajevima.
Sastav „Slejer” je za protekle tri decenije objavio 11 studijskih albuma, koji su prodati u tiražu od više od 20 miliona primeraka. Svetsku slavu doživeli su sa trećom pločom „ReigninBlood” iz 1986, a ovenčani su sa dva „Gremija”. Osim po žestokoj svirci, poznati su i po kontroverznim stihovima, zbog čega su se susretali sa tužbama, pa čak i zabranama albuma.
Pre desetak dana su na 20. dodeli nagrada poznatog magazina „Kerang” dobili priznanje u kategoriji „Legende”. Iako su skoro mesec dana na turneji, članovi sastava „Slejer” rade na novom, 12. albumu, koji bi, prema najavama, trebalo da bude objavljen do kraja godine.
J. K.
objavljeno: 25.06.2013.
"Slajer" večeras u Kombank areni
Izvor: Press, 25.Jun.2013, 09:02
"Slajer" u Beograd dolazi prvi put i to u postavci koju čine Tom Araja, Keri King, Pol Bostaf i Geri Holt, a kao predgrupa nastupiće "Newsted" - bend bivšeg basiste "Metallice", Džejsona Njusteda... Njihova ovogodišnja turneja broji 35 datuma među kojima se nalazi veliki broj glavnih letnjih...












