Preminuo Jimmy Bain

Izvor: SvetGitara.com, 24.Jan.2016, 16:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preminuo Jimmy Bain

Nekadašnji basista bendova Rainbow i Dio, Jimmy Bain, preminuo je u 68. godini života.

Vest o smrti ovog muzičara potvrdilo je nekoliko izvora iz sveta muzičke industrije. Uzrok smrti još uvek nije poznat.

Bain je 2012. godine bio uhapšen u Burbanku u Kaliforniji pod sumnjičenjem da je vozio pod uticajem narkotika.

Od 2013. godine bio je deo benda Last in Line, a sa njim su svirale kolege iz benda Dio – Vivian Campbell i Vinny Apice, dok je na mestu vokala >> Pročitaj celu vest na sajtu SvetGitara.com << bio Andrew Freeman.

Last in Line su poslednji put nastupali 20. januara u Majamiju, a trenutno učestvuju u krstarenju benda Def Leppard pod nazivom „Hysteria On The High Sees”.

Jimmy Bain je rođen 19. decembra 1947. godine u Škotskoj. Prvi bend u kom je profesionalno svirao bio je Street Noise. U band Rainbow je bio pozvan nakon što je Ritchie Blackmore gledao njegov nastup u The Marquee klubu u Londonu. Sa bendom Rainbow snimio je album „Rising” i njihov prvi live album „On Stage”. Sa Diom se ponovo sastao 1983. godine, kada su osnovali bend Dio. Jimmy je učestvovao u pisanju nekih od najpopularnijih heavy metal pesama kao što su  „Rainbow in the Dark” i „Holy Diver”.

Nastavak na SvetGitara.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SvetGitara.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SvetGitara.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.