Izvor: SvetGitara.com, 28.Feb.2015, 13:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kultur Shock u Mikser Hausu
Gypsy punk bend Kultur Shock će nastupiti 3. marta ove godine u Mikser hausu, u Beogradu.
Kultur Shock nakon više od godinu dana ponovo dolazi u Srbiju! Nastupiće u SKCNS Fabrici u Novom Sadu 1. marta, a dva dana kasnije, 3. u Mikser House-u u Beogradu. Na evropskoj turneji su povodom promocije novog albuma pod nazivom „IX“ (inače njihovog devetog albuma), koji su izdali u novembru prošle godine.
Kultur Shock je bend iz Sijetla, a njihov stil je veoma neobičan. Tekstove, >> Pročitaj celu vest na sajtu SvetGitara.com << od kojih su neki na srpskom, neki na engleskom, a pojedini i na francuskom, romskom i bugarskom, spajaju sa muzikom koja predstavlja mešavinu panka i metala sa tradicionalnim balkanskim i romskim zvukom. Njihovi članovi dolaze sa svih krajeva sveta, od Indonezije (Guy Davies – bas), preko Bugarske (Val Kiossovski – girara, vokal) i Bosne (Srđan Gino Jevđević – vokal), pa sve do Amerike (Chris Stromquist – bubnjevi, Amy Denio – saksofon, klarinet, vokal i Paris Hurley – violina, vokal). Dakle, možete očekivati pravi kulturni šok!
Kao predgrupa, nastupiće sarajevski bend neobičnog imena i još neobičnijeg muzičkog stila – Bezbeli Apstraklije. Bend čine Turbo Avaz (Haris Ljumanović – vokal, gitara), Bassistaga (Haris Kadenić – bas) i Estamlija (Berin Tuzlić – bubnjevi). Oni će se beogradskoj publici predstaviti albumom „Kad je bal, nek je kanibal“, izdatim u septembru 2014. godine.
Početak koncerta je najavljen za 21h, a karte se mogu nabaviti na svim prodajnim mestima Gigs Tixa, u pretprodajnoj ceni od 800 dinara, dok će na dan koncerta cena biti 900 dinara.
















