Izvor: NaDlanu.com, 10.Avg.2011, 18:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hari Varešanović uoči koncerta u Sava centru
Posle predivnog dueta sa Ninom Badrić, Hari Varešanović u intervjuu portalu Nadlanu.com najavljuje duet sa Lepom Brenom: "Biće to jedna divna latino-balada"
Nastali su 1986, prvih godina postojanja, tačnije do raspada bivše Jugoslavije doživeli najveću popularnost a 2011. obeležavaju četvrt veka rada. Popularni sarajevski bend Hari Mata Hari će jubilej, kada je beogradski koncert u pitanju, obeležiti u utorak 31. maja u Sava centru. -Napravili smo CD sa hitovima >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << i organizovali ovo potpisivanje za sladokusce, naše najvernije fanove – pričao je užurbano Hari. – Mislim da će koncert biti sjajan kao i uvek.Hari nije želeo baš nikakve detalje oko koncerta da otkriva, želi da sve ostane nepoznanica i iznenađenje za one koji se pojave poslednje majske večeri u Sava centru. -Ne volim da pričam unapred. Biće svega... Poznate su vaše serije koncerata, sada je samo jedan nastup ?-Ovo nije promotivni koncert, zato sada ne nastupamo nekoliko puta u nizu već samo u utorak. Uvek je ovde bilo sjajno, Beograd je otkrio grupu Hari Mata Hari. Prvo mesto gde smo svirali je Sava centar tako da taj prostor u meni uvek budi neke posebne uspomene. Pesme sa početka kao „Zlatne kočije“, „Slatka si k’o kadaif“ sada su rariteti?-Lepa su sećanja na te numere, na prve albume. Sve to sada, naravno, deluje naivno i slatko. Jubilej se, naravno, ne obeležava samo u Beogradu ? -Cela godina je tome posvećena. Odlučili smo da napravimo četiri koncerta – Beograd, Zagreb, Sarajevo i Ljubljana. Što se datuma tiče, za sada se, pored Beograda, zna jedino Sarajevo, 11. juna. Kratak osvrt na Evroviziju... -Vaša Nina je bila sjajna, kao sa MTV-ja. Naš Dino, standardno, odličan. Imali ste u karijeri dosta dueta – najavljuje se realizacija još jednog, sa Lepom Brenom?. -Uradio sam pesmu, biće to jedna divna latino-balada. Dosta vremena je već prošlo od poslednjeg studijskog izdanja „Sreća“ ? -U pripremi je novi album – beše to sve što smo mogli da izvučemo od Harija Varešanovića. Milan Ćunković
Hari Mata Hari u Sava Centru
Izvor: NaDlanu.com, 10.Avg.2011
Grupa Hari mata Hari ove godine obeležava 25 godina postojanja mini serijom koncerata na prostoru bivše Jugoslavije a „čast“ da je otvori imao je, poslednje majske večeri, Beograd. Sava Centar je bio pun.. Bend je ovoga puta bio oprezan pa je sprečena situacija kakva se desila pre dve godine...







