UEFA: Pobede Rusa, Milan se izvukao

Izvor: B92, Beta, 28.Nov.2008, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri moskovskog CSKA prvi su učesnici 1/16 finala kupa UEFA, nakon što su pobedili Leh 2:1 i posle tri meča u grupi H imaju maksimalnih devet bodova.

Uspešno veče ruskih ekipa zaokružio je Spartak koji je u Zagrebu u okviru grupe D savladao domaći Dinamo 1:0. Najzanimljiviju utakmicu večeri odigrali su Portsmut i Milan u Engleskoj. Domaći tim vodio je 2:0 sedamnaest minuta pre kraja, ali su Italijani na kraju izvukli bod koji im donosi plasman u drugi krug. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Grupa A:

Mančester Siti zabeležio je pobedu na gostovanju Šalkeu, i tako se sasvim približio plasmanu u drugi krug. „Građani" su tako napravili odličnu uvertiru pred gradski derbi koji igraju za vikend, a strelaci u Gelzenkirhenu bili su Mvaruvari i Ajrland.

U drugom meču grupe Pari Sen Žermen i Santander igrali su nerešeno – 2:2. Domaći su poveli preko Mateje Kežmana u petom minutu, a prednost je udvostručio Luindula u 32. Ipak, Španci se nisu predali i osvojili su bod na kraju golovima Traorea (autogol) i Kolse.

Grupa B:

U B grupi Olimpijakos je osvojio prve bodove fantastičnom pobedom nad Benfikom 5:1. Pet od šest golova u Pireju postugnuti su u prvom poluvremenu.

„Crveno-beli" su poveli golom Galetija. Prednost je udvostručio Pacacoglu u 18. minutu. I tu nije bio kraj mukama gostiju iz Lisabona. Sedam minuta kasnije Kvima je savladao Diogo 3:0. U 33. minutu Benfika smanjuje prednost Olimpijakosa. Na centaršut Rejesa gol postiže David Luiz. Do poluvremena domaćin ima ponovo plus 3. Fernando Beluši bio je strelac na asistenciju Galetija. Konačan rezutlat drugim golom na meču postavlja Diogo u 53. minutu.

Olimpijakos je treći na tabeli, Benfika je posednja sa jednim osvojenim bodom. Veliko iznenađenje priredio je Metalist iz Harkova pobedom nad Galatasarejom u Istanbulu 1:0. I pored neuspeha Turci vode sa 6 bodova ispred Ukrajinaca koji imaju 4.

Grupa D:

Totenhem je opravdao ulogu favorita i pobedio je u meču D grupe u Holandiji ekipu NEK-a 1:0. Tri boda dvostrukom osvajaču Kupa UEFA doneo je Džejmi O Hara golom u 14. minutu. Totetnhem je na deobi prvog mesta sa Udinezom. Oba tima imaju po šest bodova, ali Italijani i meč manje.

U Zagrebu, Spartak iz Moskve je slavio protiv Dinama 1:0. Jedini gol na meču postigao je Saenko 15 minuat pre kraja.

Grupa E:

U E grupi Portsmut i Milan igrali su nerešeno 2:2. Englezi su 17 minuta imali prednost od 2:0 nakon golova Kabula u 62. i Kanua u 73. minutu, ali se Milan na kraju provukao i plasirao u drugi krug. Šest minuta pre kraja smanjio je Ronaldinjo, a bod Italijanima doneo je Inzagi u trećem minutu nadoknade.

Grupa F:

U grupi F postignut je samo jedan gol. Žilina i Slavija su u lokalnom derbiju podelli bodove bez pogodaka, a fudbaleri Ajaksa osvojili su tri boda na gostovanju u Hamburgu. Jedini gol za goste iz Amsterdama postigfao je Leonardo u 77. mintuu igre.

Pre meča došlo je do ozbiljnog sukoba navijača dva kluba na uliacma grada, a na stadionu nije bilo većih incidenata.

Posle tri kola Aston Vila i Ajaks imaju po šest bodova, Hamburger 3, a Slavija i Žilina po jedan.

Grupa G:

Fudbaleri Valensije ubedljivo su pobedili u Trondhajmu postigavši četiri gola, tri u poslednjih petnaest minuta. Mata je doveo goste u vođstvo u 21. minutu igre, drugi gol delo je Pabla Ernandesa u 76. ,minutu, a Ruben Baraha pogodio je u 87. minutu. Konačan rezultat postavio je Hoakin, u sudijskoj nadoknadi vremena.

U drugoj utakmici grupe Klub Briž i Sent Etjen igrali su nerešeno, 1:1, Sent Etjen ima sedam bodova, Valensija 4, Briž dva, Kopenhagen i rosenborg imaju po jedan bod.

Grupa H:

Ekipa CSKA iz Moskve prvi je učesnik 1/16 finala Kupa UEFA. Moskovljani su pobedom nad Lehom iz Poznanja 2:1 zadržali maksimalan učinak posle tri meča i ubedljivo vode u H grupi.

Pet bodova manje ima drugoplasirani Nansi koji je u četvrtak bio slobodan. Deportivo iz La Korunje je na trećem mestu sa tri boda osvojena u meču u Španiji protiv Fejnenorda. Domaćin je slavio sa 3:0.

CSKA Moskva - Leh 2:1

Deportivo - Fejenord 3:0

CSKA Moskva 3 3 0 0 8:2 9

Nansi 2 1 1 0 5:2 4

Deportivo 2 1 0 1 3:3 3

Leh Poznanj 2 0 1 1 3:4 1

Fejenord 3 0 0 3 1:9 0