Izvor: Kurir, 02.Maj.2010, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U RIMU ANA PROTIV VESNINE, BOJANA NA ŠVEDOVU
RIM - Bojana Jovanovski (18) igraće u prvom kolu turnira u Rimu protiv četiri godine starije Jaroslave Švedove. Srpska Fed kup reprezentativka je 117. na WTA listi, a Kazahstanka rođena u Moskvi je 35. Pobednica tog meča sastaće se u drugom kolu sa šestim nosiocem Elenom Dementijevom iz Rusije.
Jovanovska je nedavno igrala sa Dementijevom u Kuala Lumpuru, istina Ruskinja je pobedila 6:2, 6:3, ali joj je Bojana pružila >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zavidan otpor.
Jovanovski je do glavnog žreba turnira, čiji je nagradni fond dva miliona dolara, stigla kroz kvalifikacije, savladavši Špankinju Nruiju Ljagosteru Vivas (195. na WTA) i Australijanku Ališu Molik (97).
Jelena Janković je u Štutgartu postavljena za sedmog nosioca i u prvom kolu je slobodna, a u drugom će igrati protiv bolje iz američkog duela Melani Udin - Betani Matek-Sands.
Ana Ivanović će igrati u prvom kolu, a protivnica će joj biti Ruskinja Elena Vesnina.






