TOP16: Šok u Moskvi, Real iz pepela!

Izvor: Mondo, 25.Jan.2013, 22:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi poraz CSKA u drugoj fazi takmičenja. Markus Vilijams igrao kao u transu i vodio Unikahu do velike pobede. Dobri Krstić, Teodosić i Micov, ali... PAO vodio protiv Reala ceo meč, a onda stao šest minuta pre kraja. Efes dobio tvrdi Žalgiris.

Sa samo 10 raspoloživih igrača, Unikaha je ponovila ono što je ove sezone uspelo samo Barseloni - da pobedi CSKA u Moskvi! I to na kakav način!

Ekipa iz Malage >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je ubedljivo dobila "armejce" 94:81, a bez ikakve konkurencije igrač meča bio je Markus Vilijams, koji je odigrao fenomenalan meč i gotovo da je sam razbio jaku moskovsku ekipu.

Ovo je Moskovljanima prvi poraz u TOP16 fazi Evrolige, a Unikahi druga pobeda, uz tri poraza.

Da će se u Moskvi dogoditi iznenađenje moglo je da se nagovesti već u prvoj četvrtini. CSKA je poveo, ali su gosti preokrenuli i došli do visokih +10. Imala je Unikaha i +14 u drugoj četvrtini (47:33), da bi CSKA, serijom 10-0, sveo razliku na podnošljivih 47:43.

U trećioj četvrtini gledali smo šou Markusa Vilijamsa. Pri rezultatu 63:59 za Unikahu, Amerikanac je vezao 10 poena (od čega dve trojke) i ponovo je svoj tim "odlepio" - 70:61.

Ekipa Etorea Mesine nikako nije uspevala da se snađe na zonsku odbranu Unikahe, koja je znalački punila koš domaćina da bi došla do ogromnih 85:69.

Vilijams je sa 28 poena (šest trojki iz 12 pokušaja) i četiri asistencije predvodio Unikahu, a odlične saradnike imao je u hrvatskom dvojcu - Krunoslav Simon 14 poena, Luka Žorić 12.

Srpski trio - Nenad Krstić, Miloš Teodosić i Vladimir Micov - bio je vrlo dobar u CSKA, ali ni njih trojica mogli da spreče poraz. Srpski centar je dao 23 poena i imao je šest skokova, Teodosić je ubacio 17 i imao osam asistencija, a Micov je dao 13 poena. Viktor Hrijapa je ubacio 15 poena.

Kakav preokret Reala u Atini! Panatinaikos je vodio tri četvrtine, "kraljevića" nigde nije bilo, a onda su počeli da sipaju u poslednjoj četvrtini za maksimalan učinak u TOP16 fazi.

Panatinaikos - Real 54:58.

Ostalo je bilo još šest i po minuta do kraja utakmice kada je Panatinaikos trojkom Majkla Bramosa otišao na 54:46. Ko bi mogao da očekuje da će Real tada napraviti preokret, a da "zeleni" do kraja meča neće dati nijedan koš!?

Panatinaikos je imao vođstvo od početka utakmice, najčešće se vrtelo tu negde oko 10 poena (plus-minus koji poen), a Real je prvi put poveo trojkom Serhija Rodrigeza (55:54) na tri i po minuta pre kraja.

Real je, dakle, pobedio zahvaljujući seriji od 13-0 u poslednjih šest minuta, a ostaće zabeleženo da domaćin za to vreme nije uspeo da pogodi koš rivala. Neverovatno!

Efes je u neizvesnoj utakmici u Istanbulu savladao nezgodni Žalgiris - 56:52. Na dva i po minuta pre kraja, pri rezultatu 49:49, Duško Savanović je pogodio trojku, a onda su usledila dva minuta bez koševa. Na 24 sekunde pre kraja Alfred Džamon Lukas je realizovao jedan od dva penala, da bi Žalgiris krenuo u trojku, a Marko Popović je uneo pravu dramu pogodivši trojku - 53:52.

Duško Savanović je potom bio polovično precizan sa slobodnih bacanja, da bi Žalgiris imao napad za izjednačenje. Međutim, Darden Tremel je krenuo polaganje i promašio.

Igrači Efesa ravnomerno su rasporedili koševe. Saša Vujačić je dao 12, Džošua Šip 11, Savanović i Lukas po 10, uz osam skokova. Samih Erden je ubacio četiri poena ali imao i devet uhvaćenih lopti pod obručima.

Kod Žalgirisa, Tremel i Kuzminskas po 10.

REZULTATI 5. KOLA:

GRUPA E

Alba - Bamberg 82:63 (36:34)

u petak:

CSKA - Unikaha 81:94 (17:27, 26:20, 18:23, 20:24)

Efes - Žalgiris 56:52 (15:8, 12:15, 14:13, 15:16)

Panatinaikos - Real 54:58 (20:11, 17:16, 12:17, 5:14)

TABELA: Real 5-0, CSKA 4-1, Efes 4-1, Panatinaikos 3-2, Unikaha 2-3, Žalgiris 1-4, Alba 1-4, Bamberg 0-5.

Montepaski - Bešiktaš

TABELA: Montepaski 4-0, Kaha Laboral 4-1, Barselona 4-1, Himki 3-2, Olimpijakos 2-3, Makabi 1-4, Fenerbahče 1-4, Bešiktaš 0-4.