Saradnja prekinuta pod pritiskom

Izvor: B92, 23.Mar.2014, 17:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Saradnja prekinuta pod pritiskom"

Moskva -- Rusija je danas izrazila žaljenje zbog odluke Francuske i Nemačke da prekinu vojnu saradnju sa Moskvom i ocenila da je to učinjeno pod pritiskom SAD.

"Očigledno je da je čuvena atlantska solidarnost navela naše nemačke i francuske partnere na gromoglasne izjave koje se tiču Rusije", rekao je zamenik ruskog ministra odbrane Anatolij Antonov.

Francuski ministar odbrane Žan-Iv Le Drijan saopštio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u petak da je Francuska prekinula najveći deo svojih aktivnosti u okviru vojne saradnje sa Rusijom, pre svega razmene poseta i zajedničke manevre.

Vicekancelar Nemačke Sigmar Gabrijel je dva dana ranije najavio prekid zajedničkog projekta Rusije i Nemačke vezanog za oružje, ocenjujući da u ovom trenutku nije moguće opravdati trgovinu oružja sa Moskvom.

Antonov je naveo da je odluka Berlina i Pariza anulirala sve pokušaje vojne saradnje tri zemlje poslednjih godina, uključujući i kooperaciju zbog situacije u Avganistanu.

"Mislimo da je Nemačka donela odluku pod pritiskom i da ona nije konstruktivna" rekao je on.

Dodao je da Rusija za sada, uprkos saopštenjima iz Pariza, neće odustati od plana saradnje sa Francuskom koji je napravljen za ovu godinu, pošto su veliki napori učinjeni kako bi saradnja dve zemlje na tom planu bila unapredjena.

"Zato imamo nameru da se strogo držimo plana saradnje, ukoliko su naši francuski partneri za to zainteresovani", rekao je Antonov.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.