Izvor: Kurir, 18.Avg.2008, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sakašvili spreman za dijalog posle povlačenja Rusa
MOSKVA/TBILISI, 18. avgusta (Tanjug) - Gruzijski predsednik Mihail Sakašvili izrazio je danas spremnost za početak dijaloga sa Rusijom o sprečavanju "konačnog prekida" odnosa između dve zemlje, nakon što se ruska vojska povuče iz Gruzije. Kako je prenela agencija RIA Novosti, Sakašvili je ponovio da je ruska vojska okupaciona. Gruzijski predsednik je u obraćanju naciji rekao da je "Gruzija otvorena i spremna da sva pitanja rešava putem dijaloga i pregovora", radi traženja "formi odnosa između Gruzije i Rusije, kako dva naroda ne bi prekinula odnose zauvek".
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








