Rusija ubedljiva protiv Saudijske Arabije na početku SP (VIDEO)

Izvor: Beta, 14.Jun.2018, 19:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je danas u Moskvi Saudijsku Arabiju sa 5:0, u prvoj utakmici na Svetskom prvenstvu.Na stadionu Lužnjiki Rusija je povela u 12. minutu golom Jurija Gazinskog, a prednost je udvostručio Denis Čerišev u 43. minutu. Treći gol postigao je Artem Dzjuba u 71. minutu, a zatim je svoj drugi gol na utakmici postigao Čerišev, u prvom minutu nadoknade vremena. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Golovin u trećem minutu nadoknade vremena.U drugoj utakmici prvog kola u Grupi A, u petak od 14 časova igraju Egipat i Urugvaj.Prvi put u istoriji dva najslabija tima sa rang-liste Fifa igrala su na otvaranju Mundijala, Rusija je 70. na listi, a Saudijska Arabija 67.Obe ekipe su na početku igrale otvoreno, a Rusija je povela u 12. minutu golom Gazinskog. Posle kornera odbrana Saudijske Arabije se nije dobro snašla, Aleksandar Golovin je centrirao pred gol, gde je pronašao Gazinskog, koji je neometan loptu zahvatio glavom i poslao je u mrežu.Domaći tim je posle gola nastavio da napada, u 17. minutu je mogao da udvostruči prednost, kada je posle šuta Fedora Smolova lopta visoko krenula ka golu, ali je golman Abdula Al-majuf uspeo da je izbije.U 25. minutu povredio se ruski igrač Alan Džagoev ...
Pogledaj vesti o: Moskva