Izvor: Blic, 22.Dec.2015, 15:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija gradi dve nove nuklearne elektrane

Rusija će naredne sedmice početi gradnju "dve nuklearne elektrane" u Iranu, izjavio je danas zamenik direktora iranske Agencije za atomsku energiju (AOI) Behruz Kamalvandi.

"Iranska nuklearna industrija porasla je uz stranu saradnju", kazao je Kamalvandi, prenosi iranska novinska agencija Mehr.

Rusija je prošle godine postigla dogovor sa Iranom o gradnji dodatna dva reaktora u prvoj civilnoj nuklearnoj elektrani, čiju je gradnju pomogla >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Moskva nedaleko od grada Bušera. Rusija je Iranu predala operativnu kontrolu nad postrojenjem 2013. godine.

Ruski ministar za industriju i trgovinu Denis Manturov rekao je nešto ranije da Moskva razmatra mogućnost davanja pozajmice naredne godine Iranu u iznosu od pet milijardi dolara.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Iran obajvio da će Rusija početi da im gradi nove reaktore

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 22.Dec.2015

Rusija će naredne sedmice početi gradnju "dvije nuklearne elektrane" u Iranu, izjavio je u utorak, 22.decembra, zamjenik direktora iranske Agencije za atomsku energiju Behruz Kamalvandi...Iranska nuklearna industrija porasla je uz stranu saradnju, takođe je rekao Kamalvandi, prenosi iranska novinska...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.