Izvor: Blic, 22.Dec.2015, 15:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusija gradi dve nove nuklearne elektrane
Rusija će naredne sedmice početi gradnju "dve nuklearne elektrane" u Iranu, izjavio je danas zamenik direktora iranske Agencije za atomsku energiju (AOI) Behruz Kamalvandi.
"Iranska nuklearna industrija porasla je uz stranu saradnju", kazao je Kamalvandi, prenosi iranska novinska agencija Mehr.
Rusija je prošle godine postigla dogovor sa Iranom o gradnji dodatna dva reaktora u prvoj civilnoj nuklearnoj elektrani, čiju je gradnju pomogla >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Moskva nedaleko od grada Bušera. Rusija je Iranu predala operativnu kontrolu nad postrojenjem 2013. godine.
Ruski ministar za industriju i trgovinu Denis Manturov rekao je nešto ranije da Moskva razmatra mogućnost davanja pozajmice naredne godine Iranu u iznosu od pet milijardi dolara.
Iran obajvio da će Rusija početi da im gradi nove reaktore
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 22.Dec.2015
Rusija će naredne sedmice početi gradnju "dvije nuklearne elektrane" u Iranu, izjavio je u utorak, 22.decembra, zamjenik direktora iranske Agencije za atomsku energiju Behruz Kamalvandi...Iranska nuklearna industrija porasla je uz stranu saradnju, takođe je rekao Kamalvandi, prenosi iranska novinska...









