Izvor: Dzungla.org, 19.Okt.2011, 02:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PLIVANJE: Čaviću bronza na Svetskom kupu
Srpski plivači nastupli u finalnim trkama Svetskog kupa u Moskvi. Najbolji rezultat zabeležio najuspešniji naš takmičar.
Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na Svetskom kupu u Moskvi.
Najbolji srpski plivač je deonicu preplivao u vremenu 23,28 sekundi. Zlato je pripalo Australijancu Džefu Hjudžilu >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << rezultatom 22,36, a srebro Rusu Jevgeniju Korotiškinu - 23,26 sekundi.
Miroslava Najdanovski bila je sedma u finalu na 50 metara slobodno. Ona je ovu deonicu preplivala za 25,21 sekundu.
Prva je bila Šveđanka Tereza Alshamar u vremenu 24,27 sekundi, ispred Amerikanke Elison Šmit (24,74) i Nemice Danijele Šrajber (24,83).
Stefan Šorak osvojio je peto mesto u finalu discipline 400 metara slobodno. Njegovo vreme u finalu iznosilo je 3:46,54 minuta.
Nemac Pol Biderman bio je prvi sa rezultatom 3:40,40, ispred dvojice Rusa Nikite Lobinceva (3:43,02) i Denisa Garanina - 3:44,83.
Velimir Stjepanović zauzeo je šestu poziciju na 200 metara leptir stilom. Stjepanović je deonicu preplivao za 1:57,06 minuta.
Prvi je na cilju bio Japanac Hidemasa Sano u vrmenu 1:51,62, ispred Južnoafrikanca Čada le Kloa (1:51,95) i Amerikanca Majkla Felpsa - 1:53,24 minuta.
(MONDO)
Čaviću bronza na Svjetskom kupu
Izvor: BanjalukaLive.com, 19.Okt.2011
Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na Svjetskom kupu u Moskvi.Čavić je dionicu preplivao u vremenu 23,28 sekundi, što je bilo dovoljno da se domogne postolja.Zlato je pripalo Australijancu Džefu Hjudžilu rezultatom 22,36, a srebro Rusu...
PLIVANJE: Srbima zlato, srebro i bronza!
Izvor: Mondo, 19.Okt.2011
Kakav dan za srpske plivače na Svetskom kupu u Moskvi! Zlatni Šorak, srebrni Stjepanović, bronzani Čavić..











