Osujećen teroristički napad u Moskvi

Izvor: Mondo, 20.Maj.2013, 19:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osujećen teroristički napad u Moskvi

Ruska policija ubila je u specijalnoj operaciji dvojicu pobunjenika, a jednog uhapsila i time sprečila teroristički napad koji su planirali da izvedu u Moskvi, saopštio je Nacionalni komitet za antiterorizam.

Specijalna operacija izvedena je u gradu Orhovo-Zujevo, u Moskovskoj oblasti, javila je ruska agencija RIA Novosti.

"Napadači su bili opkoljeni tokom specijalne operacije, ali su otvorili vatru kada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << im je rečeno da se predaju. Dvojica su ubijena, a treći je priveden", saopštio je komitet, dodajući da je u akciji

ranjen i jedan policajac.

Osmunjičeni su ruski državljani, koji su se vratili iz pogranične oblasti Avganistana i Pakistana, gde su bili na specijalnoj obuci u okviru priprema za terorističke napade, navedeno je u saopštenju.

(Beta, Foto: Guliver/Getty Images/Dmitry Korotayev)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.