Osude iz Moskve

Izvor: RTS, 20.Okt.2011, 21:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osude iz Moskve

Gornji dom ruskog parlamenta osuđuje nasilje međunarodnih snaga na Kosovu prema Srbima. Vojnici Kfora postupaju kao kaznene jedinice, rekao predstavnik gornjeg doma Aleksandar Toršin.

Savet federacije Rusije (gornji dom parlamenta) osudio je nasilje međunarodnih snaga na Kosovu prema Srbima, ističući da je njihovo postupanje izuzetan izraz dvostrukih standarda, javio je Itar-Tas.

Prvi zamenik predsednika gornjeg doma ruskog parlamenta Aleksandar Toršin >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rekao je da vojnici Kfora, koji imaju mandat UN da štite civilno stanovništvo, postupaju kao kaznene jedinice.

"Mi u Rusiji smo solidarni sa srpskom braćom i odlučno osuđujemo ničim opravdano nasilje protiv civilnog stanovništva", rekao je potpredsednik Saveta federacije Rusije, komentarišući situaciju u Jagnjenici na severu Kosova, gde su jutros jedinice Kfora počele da uklanjaju barikade.

Prema Toršinovim rečima, "sva krivica Srba je u tome što su ih nasilno lišili otadžbine".

"General Erhard Drevs dao je Srbima ultimatum da uklone barikade, ne upozorivši ih na posledice", rekao je Toršin, dodajući da je "usled toga, protiv isključivo civilnog stanovništva, upotrebljen suzavac, oklopna tehnika i gumeni meci".

Toršin je rekao da je nezadovoljan što "predstavnici NATO-a sadašnja dejstva Kfora nazivaju samoodbranom".

"To je je još jedno izuzetno izražavanje dvostrukih standarda od strane država koje druge poučavaju demokratiji", rekao je Toršin Itar-Tasu.

"Govore nam o neophodnosti da se sarađuje sa Evropskim sudom za ljuska prava, a istovremeno sebi dozvoljavaju ovakve kaznene akcije prema mirnom stanovništvu, koje pokušava da u nedostatku obećane međunarodne zaštite bar nekako zaštite svoja prava i slobode", rekao je Toršin.
Pogledaj vesti o: Moskva,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Rusija osuđuje nasilje prema Srbima

Izvor: S media, 20.Okt.2011

Gornji dom ruskog parlamenta osudio nasilje međunarodnih snaga na Kosovu prema Srbima. To je izražavanje dvostrukih standarda od strane država koje druge poučavaju demokratiji, kaže predsednik gornjeg doma ruskog parlamenta Aleksandar Toršin. Sva krivica Srba je u tome što su ih nasilno lišili...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.