Navaljni: Rezultati izbora lažirani, Sobjanjin mora da plati

Izvor: Press, 10.Sep.2013, 17:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Navaljni: Rezultati izbora lažirani, Sobjanjin mora da plati

"Učinićemo sve kako bi Sergeja Sobjanjina pobeda koštala skuplje od poraza", rekao je Navaljni, a preneo AFP.
"Imamo dokumentaciju i pravne dokaze da je trebalo da bude održan drugi krug izbora i da je moskovska izborna komisija lažirala rezultate glasanja", kazao je on na radio "Eho Moskve".
Izborna komisija u ruskog prestonici prethodno je potvrdila konačne rezultate izbora za gradonačelnika, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << održanih u nedelju, prema kojima je Sobjanjin, vršilac dužnosti gradonačelnika i član Jedinstvene Rusije, osvojio 51,3 odsto glasova i pobedio u prvom krugu.
Navaljni (37), kandidat opozicione Republikanske partije Rusije - Partije narodne slobode (RPR-Parnas), koji je osvojio 27,2 odsto glasova, zatražio je delimično ponovno prebrojavanje glasova, ukazujući na navodne brojne neregularnosti.
Sobjanjin treba u četvrtak da bude inaugurisan na mestu gradonačelnika, a svečanosti bi, kako je najavljeno iz Kremlja, trebalo da prisustvuje i ruski predsednik Vladimir Putin.
Oko 10.000 pristalica Navaljnog održalo je sinoć protestni miting na centralnom trgu u Moskvi, na kojem je Navaljni obećao da će nastaviti da se bori za svoj politički glas.
Predizborna kampanja Navaljnog odvijala se u senci prvostepenog sudskog procesa, u okviru kojeg je nepravosnažno osuđen na pet godina zatvora zbog optužbi za pranje novca i krađu 16 miliona rubalja (387.500 evra) od jedne državne kompanije za drvnu građu 2009. godine.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.