Najveće zvezde Boljšoj teatra u Beogradu

Izvor: NaDlanu.com, 11.Jun.2013, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najveće zvezde Boljšoj teatra u Beogradu

Najveće operske zvezde Boljšoj teatra nastupiće u četvrtak u Beogradu u čast Dana Rusije, a u organizacji Sava centra i Narodnog pozorišta, uz podršku Ministarstva kulture Srbije, najavio je u utorak ministar Bratislav Petković.

U pratnji orkestra Narodnog pozorišta, pod dirigentskom palicom Dejana Savića publika će moći da čuje najpoznatije arije, duete i ansamble iz najznačajnijih ruskih i svetskih opera i opereta.Legendarni svetski sopran Makvala Kasrašvili koja je >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << i direktorka Opere čuvenog moskovskog teatra predvodiće opersko - pevačke zvezde ruske i svetske muzičke scene, medju kojima su bas Mihail Kazakov, tenor Oleg Kulko i lirski sopran Ana Aglatova.Kasrašvili je navela da mecosopran Svetlana Šilova, iako najavljena, zbog obaveza neće nastupiti, te da ju je zamenila Julija Mazurova.Beta

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Opera NP iz Sarajeva gostovala u NP RS: Arije iz srca duše

Izvor: Nezavisne Novine, 12.Jun.2013, 19:25

Svečani koncert popularnih operskih arija i horova u izvođenju solista i hora Opere Narodnog pozorišta (NP) Sarajevo u pratnji orkestra Sarajevske filharmonije održan je u utorak naveče u NP RS u Banjaluci.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.