Moskva: Crna Gora treba da održi referendum

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Dec.2015, 10:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva: Crna Gora treba da održi referendum

Crna Gora bi trebalo da održi referendum o pridruživanju NATO, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharvoa.

Zaharova je navela da manje od polovine crnogorske populacije podržava ulazak zemlje u tu vojnu alijansu, prenele su agencije.

"Duboka podela postoji u crnogorskom društvu, pre svega o pitanju članstva zemlje u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << NATO. Smatramo da narod Crne Gore treba da iznesu svoje mišljenje o tome na referendumu", rekla je Zaharova, preneo je Tass.

Crnogorski premijer Milo Đukanović je u ponedeljak poručio da će odluka o priključenju Crne Gore NATO biti doneta u Skupštini, a ne na referendumu.

On je odgovarajući na pitanja poslanika rekao da Ustav Crne Gore ne propisuje organizovanje referenduma o ulasku u NATO savez i da parlament apsolutno ima mandat da donese odluku o ovom pitanju.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Rusija za referendum u Crnoj Gori o članstvu u NATO

Izvor: Blic, 16.Dec.2015

Crna Gora bi trebalo da održi referendum o pridruživanju NATO, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharvoa.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.