Izvor: B92, 02.Jul.2014, 16:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Merkelova kritikovala Moskvu
Berlin -- Nemačka kancelarka Angela Merkel kritikovala je Moskvu jer se nije uključIla u mirovni plan ukrajinskog predsednika Petra Porošenka.
Merkolova je istakla da je uvođenje oštrijih sankcija Rusiji i dalje u opciji.
"Što se tiče sankcija prema Rusiji, mi smo dostigli nivo dva i ne možemo da isključimo mogućnost za dalje (sankcije)", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekla je Merkelova na zajedničkoj konferenciji za novinare sa generalnim sekretarom NATO Andersom Fogom Rasmusenom, prenela je agencija Rojters.
"Za žaljenje je da tokom desetodnevnog unilateralnog prekida vatre koji je objavio predsednik Ukrajine, nije bilo nijedne vidljive reakcije na mirovni plan, kao i da obustavu vatre nisu prihvatili separatisti", rekla je nemačka kancelarka.
Tražiće se i dalje diplomatsko rešenje, naglasila je Merkelova i najavila da će nemački šef diplomatije ugostiti danas ruskog i ukrajinskog ministra spoljnih poslova.
"Ali nismo ni blizu gde želimo da budemo", zaključila je Merkelova.
















