Medvedev smenio 7 generala policije

Izvor: B92, 25.Feb.2011, 11:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medvedev smenio 7 generala policije

Moskva -- Ruski predsednik Dmitrij Medvedev smenio je sedam generala Ministarstva unutrašnjih poslova, objavio je Kremlj.

Među smenjenim generalima su i pomoćnik šefa policije u Moskvi i generalni inspektor Ministarstva.

Nije, međutim, saopšteno da li smenjivanje ima veze sa atentatom krajem januara na aerodromu Domodedovo u Moskvi, u kojem je poginulo 37 ljudi.

Medvedev je u decembru 2009. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godine počeo reformu policije, pošto se u Rusiji dogodilo više otmica, ubistava i pljački u kojima su učestvovali i policajci.

Reforma obuhvata smanjenje broja zaposlenih u Ministarstvu, povećanje plata i bolju selekciju budućih policajaca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.