Izvor: Nezavisne Novine, 15.Feb.2018, 17:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medvedev: Nemamo više šta da prodamo

MOSKVA- Ruska ekonomija je u velikoj mjeri privatizovana, i nije ostalo puno aktiva za prodaju, izjavio je ruski premijer Dmitrij Medvedev.

"Nije nam ostalo puno za privatizaciju, jer smo u velikoj mjeri privatizovali ekonomiju, ali imamo privatizacione planove i za ovu godinu", izjavio je Medvedev na plenarnoj sjednici Ruskog investicionog foruma u Sočiju:

Prema njegovim riječima, makroekonomska situacija >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << u Rusiji je stabilna, BDP je počeo da raste, a ovogodišnji budžet će možda biti u suficitu.

"Obezbijedili smo makroekonomsku stabilnost. Čak i pod sankcijama, naša ekonomija je postala manje zavisna od spoljnih šokova i cijena sirovina", izjavio je Medvedev.

Ukazao je na rekordno nisku inflaciju od 2,5 odsto u 2017. godini, stabilnost finansijskog sistema i kursa rublje. Dodao je i da država zna gdje treba da koncentriše svoje napore.

"Prije svega da stvori stabilne i predvidive propise u poslovnoj sferi, poveća investicije i dodatno poboljša poslovnu klimu", poručio je Medvedev.

Nastavak na Nezavisne Novine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.