Maršu »Besmrtne regimente« pridružio se i Putin

Izvor: Nezavisne Novine, 09.Maj.2015, 16:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maršu »Besmrtne regimente« pridružio se i Putin

MOSKVA - Centrom Moskve danas je prošlo 300.000 ljudi, noseći fotografije članova porodice koji su poginuli u Drugom svjetskom ratu.

Kada se masa približila Crvenom trgu okupljenima se pridružio i sam ruski predsjednik Vladimir Putin, noseći fotografiju pokojnog oca u mornaričkoj uniformi.

"Ja mislim da je moj otac, kao i milioni običnih vojnika imali pravo da prođu ovim trgom, ali je sudbina tako odredila >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da nisu svi mogli da prođu Crvenim trgom", rekao je Putin.

On je dodao da je veoma srećan što je i njegov otac zajedno sa njim. "Veoma sam srećan što je i moj otac zajedno sa mnom, u mojim rukama je njegov portret, kao i stotine hiljada drugih vojnika i pozadinaca, mogao je da se pojavi na Crvenom trgu, makar i na fotografijama svojih bliskih. To su i zaslužili", dodao je Putin, prenio je "Sputnjik".

Marš takozvane "Besmrtne regimente" dio je današnjih komemoracija povodom 70 godina od pobjede nad nacističkom NJemačkom, navodi AP.

Slični marševi održani su i u drugim ruskim gradovima. /kraj/dd

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.