Kazahstanac u Trepči

Izvor: RTS, 16.Feb.2012, 09:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kazahstanac u Trepči

Dmitrij Lisicin iz Kazahstana, zbog terapije u Atomskoj banji, preleteo je pola Azije i deo Evrope i, promenivši tri prevoza, posle 28 sati putovanja stigao u Čačak. Dalek put prevalila je i porodica Mirilov iz Moskve.

Hladnoća i vremenske neprilike nisu naterale Kazahstanca Dimitrija Lisicina da odloži putovanje u Atomsku banju kod Čačka. Da bi stigao na odredište, promenio je tri prevozna sredstva i u putu proveo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 28 sati.

U Gornjoj Trepči Dimitriju nije hladno, jer i sada, na minus petnaest, sigurno je toplije, nego u njegovoj rodnoj Karagandi. Zbog terapije u banji kod Čačka preleteo je pola Azije i deo Evrope. Znao je, kaže, koliki ga put čeka, jer je pod Vujnom boravio i prošle godine. Nije odustao ni zbog skoro trideset sati putovanja.

Dimitrij Vladimirovič Lisicin iz Karagande kaže da mu banja pomaže, naročito posle prve nedelje boravka ovde, posebno voda. A da bi se osećao bolje, potrebno je da dolazi najmanje dva puta godišnje.

Da bi doputovao u snegom okovanu Gornju Trepču, Dimitrij je morao da promeni tri vrste prevoza. Vozom je stigao do Astane, potom avionom do Istanbula, pa drugim letom do Beograda i autom do banje. Dalek put prevalila je i porodica Mirilov iz Moskve.

Marica Mirilov, iz Moskve kaže da će i srce i telo da leče u Atomskoj banji:

"Srce zato što smo se vratili u domovinu, a zdravlje zato što Atomska banja stvarno pruža mnoge mogućnosti, što se tiče probavnog sistema i kičme."

Za boravak i rehabilitaciju u Gornjoj Trepči sve je više zainteresovanih gostiju iz inostranstva, kojima ni udaljenost od više hiljada kilometara ne smeta.

Prema rečima Ane Boričić, Atomska banja se poslednjih godina sve više predstavlja na inostranom tržištu, na sajmovima, i to je jedan od razloga veće zainteresovanosti gostiju iz čitavog sveta.

Dimitrij boluje od multiple skleroze, kao i većina posetilaca Atomske banje. Vidno poboljšanje zdravstvenog stanja posle prošlogodišnjeg boravka bilo je presudno da, sa drugog kontineta, ponovo dođe u okolinu Čačka.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.