Justina Kovalčik prva u moskovskom sprintu na -17 stepeni

Izvor: Blic, 02.Feb.2012, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Justina Kovalčik prva u moskovskom sprintu na "-17" stepeni

Aktuelna pobednica Svetskog kupa u nordijskom skijanju Poljakinja Justina Kovalčik pobednica je sprinta slobodnim stilom koji je na minut 17 održan u Moskvi

Kovalčik je stazu savladala za 3:39,9 minuta i zabeležila četvrtu uzastopnu pobedu.

Drugo i treće mesto zauzele su Ruskinje Natalija Korosteljeva i Anastasija Dotsenko koje su za pobednicom zaostale jednu, odnosno dve desetinke.

"Srećna >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sam što sam trku završila kao prva, iako su uslovi bili izuzetno teški",

rekla je Kovalčik.

Ona je u generalnom plasmanu za 38 bodova pretekla Norvežanku Marit Bjorgen, koja je zbog hladnoće propustila ovu trku.

U konkurenciji muškaraca pobedio je Švedjanin Teodor Peterson koji je trku završio za 3:08,4 minuta, ispred zemljaka Andersa Glersena -sa zakašnjenjem od 0,1 sekundu i Kanadjanina Devona Keršsova koji je na cilj stigao sa zaostatkom od 0,6 sekundi.

Takmičare čekaju još niže temperature, kada se budu preselili u Ribinsk, odnosno Demino, oko 300 kilometara severno od Moskve, gde će biti nastavljen Svetski kup.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.