Izvor: B92, 10.Jan.2009, 21:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ibišević najbolji fudbaler BiH
Napadač Hofenhajma Vedad Ibišević proglašen je za najboljeg fudbaler Bosne i Hercegovine u 2008. godini u izboru internet portala SportSport.ba.
Reprezentativac BiH i prvi strelac nemačke Bundeslige, nadmoćno je slavio u konkurenciji Zvjezdana Misimovića (Volfsburg), Edina Džeke (Volfsburg), Sejada Salihovića (Hofenhajm), Saše Papca (Glazgov Rendžers), Emira Spahića (Lokomotiva Moskva), Kenana Hasagića >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << (Beledijespor), Miralema Pjanića (Lion), Senijada Ibričića (Hajduk) i Harisa Handžića (Sarajevo).
Selektor glavne kategorije bio je Sergej Barbarez koji je i odredio 10 nominovanih. U preostalih 13 kategorija selektori su bili urednici i novinari medija iz cele države.
Za najboljeg trenera BiH u 2008. godini izabran je Mehmed Baždarević, strateg Grenobla. Iza njega su ostali: Vahid Halilhodžić (Obala Slonovače), Dragan Jović (Zrinjski), Ratko Ninković (Zvijezda) i Miroslav Blažević (BiH).
Bosanski sportski portak izabrao je i najboljeg stranog fudbalera u Premijer ligi kao i najbolju navijačku grupu.
Kada je riječ o najboljem stranom igraču u Premijer ligi BiH protekle godine nagrada je pripala Srbinu Darku Spaleviću, napadaču Slavije iz Istočnog Sarajeva. U konkurenciji su još bili: Vagner, Aleksandre (oba Široki Brijeg), Dragan Šarac (Laktaši) i Nikola Kolarov (Borac).
Najbolju navijačku grupu izabrali su forumaši SportSport.ba, a to su "Manijaci”, pristalice FK Željezničar. U konkurenciji su bili: "Robijaši”, "Horde zla”, "Lešinari”, "Ultrasi”, "Fukare”, "Škripari”, "Sila nebeska”, "Red Army”, "BHFanaticosi” i "Gerila”.







