Gaspromnjeftu profit čak 5 mlrd USD

Izvor: B92, 10.Feb.2012, 11:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gaspromnjeftu profit čak 5 mlrd USD

Moskva -- Peta po proizvodnji nafte u Rusiji, kompanija Gaspromnjeft, uvećala je u 2011. neto profit na 5,3 milijardi dolara u odnosu na 3,2 milijarde godinu dana ranije.

Prihodi Gaspromnjefta u 2011. godini, obračunati po međunarodnim računovodstvenim standardima, su porasli na 44,2 milijardi dolara sa 32,8 milijardi u 2010, dok je neoporezovana zarada (EBITDA) porasla na 10,1 milijardi prema 7,2 milijarde dolara.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kompanija je saopštila da je korigovala nivo neto zarade ostvarene 2010. godine na 3,2 milijarde dolara, sa prethodnih 3,1 milijardi, kao i nivo prihoda na 32,9 milijardi i EBITDA na 7,1 milijarde dolara.

"Rast cena nafte, povećanje eksploatacije i prerade, kao i veća prodaja omogućili su vidno bolje finansijske rezultate kompanije u prošloj godini", prokomentarisala je kompanija ostvarene rezultate, dodajući da je EBITDA u 2011. godini bila rekordna u istoriji kompanije.

Gaspromnjeft je lane povećala eksploataciju u poređenju sa 2010. godinom za 7,4 odsto na 421,6 miliona barela ekvivalenta nafte.

Akcije kompanije su po objavljivanju prošlogodišnjih finansijskih rezultata porasle u četvrtak za 0,7 procenta dok je indeks Ruske berze u poslovanju u četvrtak bio u padu od bezmalo jedan odsto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.