Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Okt.2011, 09:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cvetkovićem sa Šojguom
BEOGRAD -
Ministar za vanredne situacije Ruske Federacije Sergej Šojgu, koji je u poseti Srbiji, sastaće se danas u Beogradu s premijerom Srbije Mirkom Cvetkovićem, najavljeno je iz Vlade Srbije.
Šojgu je juče doputovao u dvodnevnu posetu Srbiji.
U Beogradu će danas biti održano 10. zasedanje rusko-srpskog komiteta za trgovinu, ekonomsku i naučno-tehničku saradnju, čiji je Šojgu kopredsednik.
Posle zasedanja komiteta, prema najavama iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Moskve, biće potpisani dokumenti o realizaciji velikih investicionih projekata u gasnoj i naftnoj oblasti, o realizaciji infrastrukturnih projekata, kao i o isporukama ruske visoko-tehnološke opreme i o daljoj liberalizaciji uzajamne trgovine u okviru Sporazuma o slobodnoj trgovini između Rusije i Srbije.
Prvog dana posete, ruski ministar za vanredne situacije je u Nišu sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem potpisao na niškom aerodromu dokumenta za formiranje Regionalnog humanitarnog centra za reagovanje u vanrednim situacijama.
Potpisana dokumenta odnose se na plan zajedničkih akcija za razmeštanje i prvu etapu razvoja srpsko-ruskog humanitarnog centra u Nišu, kao i protokola o prenosu i korišćenju ruskog dela materijalnih rezervi centra.
Šojgu će, kako se navodi, u sredu boraviti u Crnoj Gori, gde će biti održano 5. zasedanje rusko-crnogorskog komiteta za trgovinu, ekonomsku i naučno-tehničku saradnju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







