Čeka se reakcija Rusa na stav SAD o Kosovu

Izvor: Vesti-online.com, 09.Mar.2012, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čeka se reakcija Rusa na stav SAD o Kosovu

Ekspert za međunarodne odnose i profesor beogradskog Fakulteta političkih nauka Predrag Simić kaže da očekuje reakciju Moskve povodom jasne poruke američkog ambasadora u Beogradu Meri Vorlik da "Amerikanci ne žele održavanje lokalnih izbora na Kosovu i Metohiji".

"Očekuje se reakcija šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova, koji se još nije oglasio povodom jasnog stava Vorlikove, odnosno SAD, o održavanju lokalnih izbora na Kosovu i Metohiji", rekao je Simić za >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << današnji novosadski "Dnevnik".

On je dodao da i Srbi na Kosovu i Metohiji mnogo očekuju od reakcije Moskve.

"Srbi na Kosovu i Metohiji svesni su da mnogo toga sada zavisi upravo od Rusa i onoga što će izreći Lavrov. U svakom slučaju, na pomolu je nova kosovska kriza oko lokalnih izbora i videćemo kako će teći njen razvoj", naveo je Simić.

Meri Vorlik nedavno je izjavila da Amerikanci ne žele lokalne izbore na Kosovu i Metohiji, kao i da SAD nastavljaju da podržavaju suverenitet i vlast Kosova na celoj teritoriji.

Ona je podsetila da ni 2008. godine, posle provedenih izbora na Kosovu, formirane srpske opštinske institucije nisu imale legitimitet.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.