Čavušoglu: Diplomatijom prevazići tenzije sa Rusijom

Izvor: RTS, 28.Nov.2015, 05:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čavušoglu: Diplomatijom prevazići tenzije sa Rusijom

Turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu izjavio je da Ankara želi diplomatijom da prevaziđe tenzije sa Moskvom nastale zbog obaranja ruskog aviona.
Čavušoglu je, tokom posete Azerbejdžanu, pozvao Rusiju da "razumnim saopštenjima i delima" pomogne smanjenju tenzija, javila je turska novinska agencija Anadolija.
"Nismo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za tenzije. Verujemo da diplomatijom možemo da prevaziđemo ovaj problem. Očekujemo isto razumevanje i od našeg prijatelja i suseda Rusije", poručio je Čavušoglu, prenela je agencija AP.
Nešto ranije, Kremlj je saopštio da je predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan zatražio sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Parizu 30. novembra.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.