Čavić u finalu Svetskog kupa na 100 leptir

Izvor: Sportski Žurnal, 19.Okt.2011, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativac Srbije u plivanju Milorad Čavić plasirao se u finale trke na 100 metara leptir stilom na Svetskom kupu u Moskvi, pošto je u kvalifikacijama bio sedmi rezultatom 52,85 sekundi.

Drugi naš predstavnik u ovoj trci Velimir Stjepanović zauzeo je 15. mesto rezultatom 54,26 sekundi, a isti plasman ostvario je i u kvalifikacijama trke na 200 slobodno - 1:48,83 minuta.
Najbolje vreme postigao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << je Australijanac Džef Hjudžil (51,74), dok je aktuelni olimpijski šampion i svetski rekorder u ovoj discioplini Amerikanac Majkl Felps bio peti - 52,70.
Miroslava Najdanovski nije uspela da se plasira u finale trke na 100 metara slobodno, pošto je u kvalifikacijama zauzela deveto mesto rezultatom 55,51 sekundi. Ni Stefan Šorak se nije plasirao u fihale, zauzevši 26. mesto u kvalifikacijama trke na 50 slobodno rezultatom 24,19 sekundi.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.