Izvor: MozzartSport.com, 15.Jan.2021, 21:20

CSKA pao u Moskvi posle tri meseca! Armija stala u 18. minutu, Kalates, Higins i Abrines to surovo kaznili

Milutinov ponovo odličan, Barsa uzela pobedu bez pomoći Nikole Mirotića i Brendona Dejvisa

Nema Nikole Mirotića i Brendona Dejvisa? Nema problema! Barselona se odlično snalazi bez dvojice ponajboljih igrača i nastavlja da ređa pobede u svim takmičenjima, a petu recku zaredom izabranici Šarunasa Jasikevičijusa upisali su na verovatno najtežem evropskom gostovanju, u Moskvi protiv CSKA - 88:75 (20:25, 22:16, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 22:15, 24:19)!

U normalnim okolnostima trijumf Barselone u Moskvi sigurno ne bi bio iznenađenje jer se ipak radi o evropskom klasiku, ali pošto je katalonski velikan doputovao u glavni grad Rusije bez Mirotića i Dejvisa, ovaj trijumf dodatno dobija na težini! Pogotovo kada se uzme da je ovo prvi poraz CSKA u Moskvi posle tri meseca, odnosno još od onog senzacionalnog brejka Albe sredinom oktobra.

CSKA je doživeo potop na svom parketu. Igrao je branilac titule iz 2019. odličnu košarku punih 18 minuta i imao vođstvo od 12 poena razlike (38:26), ali se posle pogodaka Majka Džejmsa sa slobodnih bacanja na tri minuta do poluvremena totalno ugasio i pogubio konce!

.@Nick_Calathes15 "GO LONG" ????️@chiggins11 definitely obliges ????#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/omVqghY8Xm

Tačnije, od trojke Majka Džejmsa za pomenutih 38:26 CSKA u naredna četiri i po minuta uspeo je da postigne samo jedan koš iz igre preko Toka Šengelije, ali je Barselona već tada uhvatila jak zalet. Goste su na leđima nosili raspucani Aleks Abrines koji je samo u prvom poluvremenu ubacio četiri trojke i 14 poena, dok je poen viša dodao nezaustavljivi Kori Higins, na kraju ubedljivo najefikasniji igrač utakmice sa 25 poena.

Barsa je do velikog odmora napravio seriju 16:3 za preokret i vođstvo rezultatom 42:41, da bi onda u trećem kvartalu sa još 11:1 otišli na velikih devet poena viška (53:44) posle minijatura trilinga Higins – Abrines – Hanga i dva uzastopna faula uz koš i dodatna slobodna bacanja. Barsa je gotovo sa pola gasa odbijala sve nalete domaćina koji se potpuno izgubio i ispao iz svakog ritma, što se nije promenilo ni do kraja utakmice. Poslednji nalet CSKA je imao na startu poslednje deonice kada je Darun Hilijard sam izvukao šest poena i smanjio zaostatak na šest poena (62:69), posle kojih je Kalates sa dve vezane trojke praktično ubio i ono malo dobrog momentuma u protivničkom sastavu. Uspevao je CSKA u još dva navrata da stigne do jednocifrenog minusa, ali je Barselona jednostavno bila u svojoj zoni komfora, prepuna samopouzdanja i poraz nije mogao da se izbegne.

The reverse jam Alley-Oop

OKAY THEN ????#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/Vl0gzVDMZ3

Posle Higinsa najefikasniji igrač gostiju bio je Abrines sa 19 poena (5/9 za tri), dok je Kalates dopisao 13 poena (3/5 za tri), sedam asistencija i šest skokova! Kod CSKA Džejms je upisao 18 poena (1/6 za tri), te po četiri skoka i asistencije. Nikola Milutinov imao je 15 poena i šest uhvaćenih lopti, uz indeks 23, dok su Hilijard i Šengelija dodali po 10 poena.

CSKA je tako uisao drugi poraz u poslednja tri kola Evrolige, dok je Barselona stigla do treće uzastopne pobede i druge pozicije na tabeli!