Izvor: Capital.ba, 17.Jun.2022, 08:10
Dodik: Sa Lavrovom o ulaganjima u Srpsku
SANKT PETERBURG – Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik rekao je da je u Sankt Peterburgu razgovarao sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejom Lavrovom o mnogim važnim pitanjima, a akcenat je bio na ulaganjima u Republiku Srpsku.
Foto: ATV
Dodik je istakao da je Lavrov potvrdio da tema o gasovodu nije skinuta sa dnevnog reda.
“Treba da nađemo načine kako ćemo nastaviti taj projekat, kao i onaj koji se odnosi na tečni gas, a razvijali smo ga sa ` >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << Gaspromom` u Zvorniku gdje su već riješeni lokacijski poslovi i nabavljena oprema”, rekao je Dodik za RTRS.
On je naglasio da samo preostaje da se sve ovo kompletira.
“Smatramo da je sasvim normalno i potrebno za nas, našu privredu i stanovništvo da obezbijedimo nesumnjive izvore snabdijevanja i u tom pogledu apsolutna je naša podrška svim tim projektima i želimo da to nastavimo”, naglasio je Dodik.
On je napomenuo da je na sastanku razgovarano i o izgradnji rusko-srpskog hrama u Banjaluci, te da je iskazana spremnost da se u nekoj fazi Rusija uključi u finalizaciju izgradnje. Srna
Чланак Dodik: Sa Lavrovom o ulaganjima u Srpsku се појављује прво на Capital.ba - Informacija je capital.
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik








