Izvor: MozzartSport.com, 16.Maj.2021, 17:23

Vukovi su mace kada se Totenhem razigra (VIDEO)

Londonski klub pobedom nad Vulverhemptonom (2:0) napravio korak ka internacionalnoj pozornici

Novim premijerligaškim golom, 22. u prvenstvu, Hari Kejn je najavio pobedu Totenhema protiv Vukova, a slavlje izabrnika Rajana Mejsona overio je respoloženi Pjer Emil Hojbjerg, te je londonski klub rutinski napravio novi korak ka izlasku na evropsku pozornicu.

Motivisani da nastave poteru >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << za Liverpulom i Čelsijem, iako im se snovi o Ligi šampiona svode samo na teoriju, igrači Totenhema od prvog minuta su uspostavili inicijativu, a ofanzivni pristup domaćina već u šestom minutu je doneo pretnju Kejna koji je iz odlične pozicije gađao pored gola.

Prvi strelac domaćina potvrdio je da je veoma inspiraisan u 44. minutu kada je pokušao glavom, ali su defanzivci Vulvsa uspeli da otklone opasnost, doduše samo na kratko jer je već u narednom napadu Kejn uspeo da matira Patrisija na asistenciju Hojbjerga i načne rivala.

Engleski centarfor je pogorkom popravio fenomenalnu ličnu statistiku, stigao do 22. gola u prvenstvu uz 13 asistencija, i najavio 17. pobedu Pevaca koji su u istom ritmu nastavili i tokom drugog poluvremena. Na muke koje je Kejn zadavoa gostujućim defanzivcima nadovezali su se Regilon i Bejl čije je vrlo dobre pokušaje zaustavio golman Vukova, a odličnu priliku imao je i Ali koji je u 55. minutu pogodio stativu.

Grčevita defanziva izabranika Espirita Santa drugi put je kapitulirala u 62. minutu kada je Hojbjerg odličan dan upotpunio golom. Požrtvovani univerzalac našao se na pravom mestu posle jedne u nizu intervencija patrisija i odbijenu loptu rutinski prosledio u mrežu.

Drugi gol, kao da je zadovoljio apetite domaćina i istovremeno potopio lađe Vulvsa te je totenhem rutinski susret priveo kraju i stigao do 59 bodova čime je održao korak u neizvesnoj trci za Evropu.