Vest Hem pogurao Lids ka Čempionšipu

Izvor: B92, 21.Maj.2023, 16:34

Fudbaleri Vest Hema savladali su Lids rezultatom 3:1 u okviru 37. kola Premijer lige.

Tim Sema Olerdajsa je u meč ušao okuražen nakon remija sa Njukaslom u prošlom kolu, a pobeda na gostovanju u Londonu bi značila da se oni pitaju kada je ostanak u ligi u pitanju.

Ipak, desilo se suprotno i sada sve zavisi od rezultata drugih timova, iako je Lids taj koji je prvi poveo na ovom meču.

Igrao se 17. minut kada je Mekeni proigrao Rodriga, a Španac >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stigao do svog 13. gol u ligi. Slavlje je trajalo kratko pa je već u 31. minutu bilo 1:1 kada je Boven proigrao Deklana Rajsa, a ovaj zatresao mrežu gostiju.

To je bio rezultat nakon prvih 45 minuta, a upravo će Boven biti taj koji će svom timu doneti i potpuni preokret. Deni Ings ga je maestralno proigrao u šesnaestercu, a ovaj ništa manje majstorski završio akciju za 2:1.

Do kraja se u strelce upisao i rezervista Manuel Lanzini za konačan rezultat.

Vest Hem je sa ovom pobedom stigao do 14. mesta sa 40 bodova. Lids je prvi ispod crte sa 31 bodom, dva manje od Evertona koji je prvi u sigurnoj zoni.