Verner za pobedu Lajpciga protiv Totenhema

Izvor: Beta, 20.Feb.2020, 00:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras u Londonu domaći Totenhem sa 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.Jedini gol postigao je Timo Verner u 58. minutu iz penala.Lajpcig je na početku bio bolji, imao je u drugom minutu prilike preko Vernera i Anhelinja, posle čijeg šuta je golman londonskog tima izbio loptu u stativu. U osmom minutu Totenhem je zapretio preko Stivena Bergvejna, ali je golman Lajpciga Peter Gulači dobro intervenisao. Nemački tim propustio je šansu u 17. minutu kada je Patrik Šik glavom poslao loptu pored stative. Verner je bio u šansi u 36. minutu, izbio je sam pred golmana Uga Ljorisa, koji je odbranio i izbacio liotu u korner.Totenhem je počeo poluvreme pokušajem Lukasa Moure, koji je odbranio golman gostiju, a ubrzo je na drugoj strani loptu pored gola poslao Bergvejn. U 56. minutu dosudjen je penal za Lajpcig, posle duela Bena Dejvisa i Kondara Lajmer. Strelac je bio Verner u 58. minutu.U 73. minutu slobodan udarac za Totenhem dobro je izveo Djovani Lo Selso, golman gostiju je uspeo da odbrani i izbio je loptu u stativu.Domaći su napadali u završnici, ali nisu uspeli da postignu gol. U 85. minutu iz slobodnog udarca pokušao je Erik Lamela, dok ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona