Izvor: Nezavisne Novine, 24.Mar.2016, 11:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veća bezbjednost u slučaju “BREKSIT-a"
LONDON - Britanija bi mogla biti bezbjednija u slučaju izlaska iz EU jer bi tada imala veću kontrolu nad imigracijom, rekao je danas bivši direktor Obavještajne službe "MI-6" Ričard Dirlav.
NJegovi komentari u kontradiktornosti su sa mišljenjem premijera Dejvida Kamerona, koji tvrdi da bi Britanija bila oslabljena izlaskom iz EU.
Dirlav, koji je bio na čelu obavještajne službe >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << od 1999. do 2004. godine, smatra da bi izlazak iz EU napravio malo štete britanskoj nacionalnoj bezbjednosti i moglo bi da donese i određene prednosti.
"Bez obzira na to da li je neko strastveni Evropljanin ili ne, istina je da bi cijena `Breksita` iz perspektive nacionalne bezbjednosti bila veoma niska", piše Dirlav u tekstu za magazin "Prospekt".
Prema njegovom mišljenju, "Breksit" bi mogao donijeti dva potencijalno važna dobitka - mogućnost nepoštovanja Evropske konvencije o ljudskim pravima i još važnije veću kontrolu nad imigracijom iz EU.
Referendum o izlasku ili ostanku Britanije iz EU održava se 23. juna.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Nastavak na Nezavisne Novine...
Britanija: Bićemo bezbedniji ako izađemo iz EU
Izvor: Vesti-online.com, 24.Mar.2016
Britanija bi mogla biti bezbednija u slučaju izlaska iz Evropske unije jer bi tada imala veću kontrolu nad imigracijom, rekao je u četvrtak bivši direktor britanske Obaveštajne službe MI-6 Ričard Dirlav...Njegovi komentari u suprotnosti sa mišljenjem britanskog premijera Dejvida Kamerona, koji...












