Totenehem srušio Siti, novajlija Bergvajn strelac

Izvor: RTS, 02.Feb.2020, 20:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Totenhema savladali su na svom stadionu ekipu Mančester sitija sa 2:0 u okviru poslednjeg meča 25. kola Premijer lige.
Odličan, veoma sadržajan i uzbudljiv meč odigrali su "petlovi" i "građani" u Londonu.

Viđena su dva gola, crveni karton, promašeni jedanaesterac, ali i brojne neiskorišćene prilike na obe strane.
Siti iz meča izlazi kao poražena ekipa, a do toga >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << verovatno ne bi došlo da su Marez, Aguero, Sterling i Gundogan iskoristili izgledne situacije za postizanje gola.
Najbolju priliku imao je upravo Gundogan, čiji je jedanaesterac u 40. minutu odbranio Loris.
U drugom poluvremenu se intenzitet meča pojačao, što je dovelo i do crvenog kartona levog beka Sitija Zinčenka.
Samo tri minuta kasnije, Totenhem koristi odnos snaga na terenu. Moura na sjajan način pronalazi novajliju Bergvajna, koji matira Edersona.
Siti je uprkos igraču manje pokušao da dođe do izjednačenja, ali samim tim i ostavio višak prostora na svojoj polovini.
Taj višak Totenhem ponovo pretvara u gol, ovoga puta Ndombele pronalazi Sona, koji postiže drugi gol za domaću ekipu i stavlja tačku na meč.
Totenehem je pobedom ostvario 37. bod i zauzeo petu poziciju na tabeli, dok je Siti ostao na 51 bodu i drugom mestu.
U drugom današnjem meču Arsenal i Barnli odigrali su nerešeno 0:0.