Izvor: Politika, 04.Avg.2012, 20:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Serena Vilijams ekspresno do zlata
LONDON - Američka teniserka Serena Vilijams osvojila je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto je u finalu "pregazila" Ruskinju Mariju Šarapovu sa 6:0, 6:1.
Amerikanka je na olimpijskom turniru zabeležila šest pobeda i izgubila samo 17 gemova. Pre samo mesec dana Vilijams je na istom terenu osvojili i vimbldonski trofej.
To, međutim, nije kraj OI za Serenu, pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << će kasnije danas sa starijom sestrom Venus igrati i finalni meč u ženskom dublu. U današnjem "ekspres" finalu, Šarapova je tek posle 45 minuta uspela da osvoji prvi gem, a Amerikanka je imala apsolutnu dominaciju na terenu.
Druga najsrećnija osoba zbog ovakvog rezultata finala biće Beloruskinja Viktorija Azarenka koja će zahvaljujući porazu Šarapove ostati na prvom mestu WTA rang liste i posle Igara u Londonu.
Tanjug
objavljeno: 04.08.2012.
Pogledaj vesti o: Tenis, Olimpijske igre















