Premijer liga: Arsenal pobedio Siti i pomogao Čelsiju u borbi za tron

Izvor: Sportal.rs, 18.Jan.2015, 19:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala osvojili su velika tri boda. Na gostovanju prvaku Premijer lige, Mančester sitiju, "tobdžije" iz Londona su slavile sa 2:0, golovima Santija Kasorle i Olivije Žirua. Ova pobeda će značiti i lideru Čelsiju koji sada ima pet bodova više od Sitija. Čelsi ima 52 poena, Siti 47, Sautempton 42, Mančester junajted 40, a petoplasirani Arsenal 39.

Vodeći gol postignut je u 24. minutu. Start Vensana Kompanija nad Naćom Monrealom u kaznenom prostoru za >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << sudiju Majkla Dina bio je dovoljan za najstrožu kaznu, a uspešan izvođač je bio Santi Kasorla. U drugom poluvremenu, Siti je krenuo silovito, željan gola, mada je i Arsenal povremeno ugrožavao gol "građana".

U tim trenucima opasniji je bio tim Manuela Pelegrinija, ali je Arsenal ponovo postigao gol. Ovog puta, u 67. minutu kobno za "građane" je bilo izvođenje slobodnog udarca. Kasorla je centrirao sa 25 metara, a Olivije Žiru je bez većih problema glavom poslao loptu u mrežu, sa nekoliko metara. Odbrana domaćina je u tim trenucima bila previše ležerna. Francuz je to kaznio.

Samo deset minut kasnije, Pelegrini je "sve karte" bacio na napad. Umesto Hesusa Navasa ušao je Edin Džeko, a na terenu su već bili Stevan Jovetić i Serhio Aguero. U 80. minutu Jovetić je imao odličnu priliku ali je sa šest metera bio neprecizan, mada su igrači Arsenala tražili ofsajd.

U samoj završnici meča na "Etihadu", Flamini nije uspeo da proigra Žirua koji bi verovatno sa dva-tri metra ubacio loptu u mrežu Džoa Harta. Ovako je ostalo 2:0 za goste iz Londona.

Sledeće nedelje su na programu utakmice FA Kupa.