Pearson pregovara i o prodaji The Economist-a

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 27.Jul.2015, 07:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pearson pregovara i o prodaji The Economist-a

LONDON – Britanska izdavačka kuća Pearson pregovara o prodaji svog udela u uglednom nedeljniku The Economist, nakon što je prošle nedelje dnevnik Financial Times prodala japanskoj medijskoj kompaniji Nikkei

Pearson potvrđuje da pregovara sa upravom The Economist Group o mogućoj prodaji svog udela od 50 posto u toj grupi„, saopštila je ta kompanija u subotu.

Već je prilikom prodaje FT-a japanskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << Nikkei-u za 1,3 milijarde dolara u četvrtak Pearson poručio da se kani da se sasvim usmeri na izdavaštvo u području obrazovanja.

Pearson nije naveo s kim pregovara o prodaji, no izvor upućen u situaciju kazao je Reutersu da ta kompanija pregovara s porodicama i sadašnjim i bivšim zaposlenima The Economist-a, koji drže preostalih 50 posto deonica u toj grupi.

Među ostalim, radi se o porodicama Rothschild, Cadbury, Schroeder i Agnelli, koja je i glavni deoničar u italijanskoj automobilskoj kompaniji Fiat Chrysler.

Italijanski Exor, investiciona kompanija porodice Agnelli, potvrdila je da je u pregovorima o povećanju svog udela u The Economist grupi, koji sada iznosi 4,7 posto.

Osim samog nedeljnika The Economist, koji je prvi broj izdao 1843. godine, a na kraju prošle godine imao prodaju od 1,6 miliona primeraka, grupa obuhvata i analitičko odeljenje The Economist Intelligence Unit, potom Economist Events i Economist Corporate Network.

The Economist grupa profitabilnija je od Financial Times-a. Lani je ostvarila dobit od 67 miliona britanskih funti, gotovo tri puta više od 24 miliona funti, koliko je iznosila zarada FT-a.

Prihodi The Economist-a iznosili su, pak, prošle godine 328 milijuna funti, a FT-a 334 miliona.

Analitičari procenjuju da 50-postotni udeo u The Economist grupi vredi između 300 i 400 miliona funti.

Izvor: SEEbiz

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Advertiser-Serbia.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Advertiser-Serbia.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.