Maksimovićeva i Mirosavljev pobedili u Zagrebu

Izvor: DobreVesti.rs, 01.Dec.2012, 21:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZAGREB - Srpski strelci osvojili su prvog dana 36. „Trofeja Mladosti“ u Zagrebu tri medalje – dve zlatne i bronzanu u gađanju vazdušnom puškom. Pobedili su Ivana Maksimović i Nemanja Mirosavljev, dok je  treće mesto osvojio Dragan Marković.

Titulu je u ženskoj konkurenciji odbranila Ivana  Maksimović, srebrna sa Olimpijskih igara u Londonu,  reprezentativka Novog Beograda Ušća sa 501,8 (398) krugova.  U finale je ušla kao druga sa 398 krugva, sa krugom manje od Hrvatice Perec. Gađala je dodatnih deset metaka izvanredno  (104,8 krugova – najbolji rezultat finale serije i u muškoj i u ženskoj konkurenciji) i došla do prvog mesta sa 0,3...