Luka bolji od Baneta, Kristal Palas demolirao VBA na povratničkom meču Milivojevića

Izvor: Sportske.net, 06.Dec.2020, 16:00

Gosti iz Londona znali kako da iskoriste igrača više.

Fudbaleri Kristal Palasa ubedljivo su pobedili na gostovanju Vest Bromvič Albionu sa 5:1 u meču 11. kola Premijer lige.

Bio je ovo prvi meč koji je posle više od meseca dana zbog suspenzije odigrao srpski reprezentativac Luka Milivojević.

Roj Hodžson mu je pružio priliku od starta meča, dok je na suprotnoj strani Slaven Bilić >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << isto učinio sa Branislavom Ivanovićem.

Meč je počeo daleko bolje za goste iz predgrađa Londona kada je Darnel Furlong zatresao sopstvenu mrežu.

Engleski defanzivac je posle centaršuta nakon prekida u osmom minutu u padu smestio loptu u svoj gol.

Malo je falilo da se u 19. minutu iskupi na suprotnoj strani, ali je njegov udarac završio na prečki.

Izjednačenje je ipak usledilo u 30. minutu kada je Konor Galager sjajno reagovao na asistenciju Furloga za 1:1.

Posao domaćem timu znatno je otežalo isključenje Pereire četiri minuta kasnije, ali se na materijalizaciju brojčane prednosti gostiju čekalo u nastavku igre.

Novo vođstvo Palasu doneo je Vilfred Zaha u 55. minutu vrlo lepim udarcem iskosa u malu mrežu.

Sve je bilo gotovo četiri minuta kasnije kada je Kristijan Benteke sjajno ispratio centaršut Van Anholta.

Na 4:1 u 68. minutu povisio je Zaha posle asistencije Ezea, a konačnih 5:1 postavio je iskusni Benteke sjajnim golom u 82. minutu, svojim drugim na meču.

Palas je ovom pobedom prekinuo seriju od dva uzastopna poraza i sada zaumzima 11. mesto, dok je VBA ostao pretposlednji sa šest bodova, koliko ima i Barnli.