Liverpul nastavlja da gazi, veliki preokret Evertona

Izvor: RTS, 01.Feb.2020, 19:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Liverpula slavili su na Enfildu sa ubedljivih 4:0 (0:0) protiv Sautemptona u meču 25. kola Premijer lige, uz dva gola Salaha i tri asistencije Firmina. Šefild je nastavio sa dobrim partijama pobedom u Londonu nad Kristal Palasom 1:0. Everton je do pobede nad gostovanju Votfordu stigao posle velikog preokreta - 3:2. U poslednjem meču dana Mančester junajted i Vulvsi igrali 0:0.
Tim sa "Enfilda" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ostvario je 24. pobedu u sezoni, uz samo jedan remi i ubedljivo zauzima prvo mesto na tabeli Premijer lige.

"Redsi" su pitanje pobednika rešili u drugom poluvremenu. Najpre je Okslejd-Čemberlen u 47. minutu zatresao mrežu gostiju na asistenciju Firmina.
Brazilac je odigrao sjajan meč pošto se još dva puta upisao u asistente, Henderosonu u 60, i Salahu u 91. minutu. Fantastični Egipćanin prethodno je bio strelac i u 72. minutu.
Ekipa Jirgena Klopa ubedljivo drži čelnu poziciju na tabeli sa 73 boda, čak 22 više od drugoplasiranog Sitija koji u nedelju gostuje Totenhemu.
Everton je gubio na gostovanju Votfordu sa 2:0 ali je Jeri Mina sa dva gola glavom u finišu prvog poluvremena anulirao prednost domaćina.
Važnu pobedu ekipi koju predvodi Karlo Ančeloti doneo je Tio Volkot u 90. minutu meča.
Šefild je zadržao petu poziciju koja vodi u Evropu minimalnom pobedom nad Kristal Palasom zahvaljujući velikoj grešci golmana domaćih Guaite koji je posle kornera uhvatio loptu i sa njom "ušao" među stative.
U poslednjem meču dana, Mančester junajted i Vulvsi odigrali su na "Old Trafordu" bez pobednika 0:0.