Izvor: HotSport.rs, 16.Nov.2014, 01:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LONDON: Federer u finalu sa Novakom!
U drugom polufinalnom meču Mastersa u Londonu, Federer je sa 2:1 (4:6, 7:5, 7:6) savladao zemljaka Vavrinku.
Odlično je šampion Australija opena otvorio meč i sa dva vezana brejka poveo sa 5:2 u gemovima. Federer je uspeo da vrati jedan izgubljen servis, ali je Vavrinka osvojio >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << set – 6:4.
U drugom delu meča je viđena rovovska borba. Dva tenisera su sjajno servirala, a Federer je tek u 12. gemu napravio svoj drugi brejk na meču i izjednačio na 1:1 u setovima – 7:5.
Odlučujući deo meča je počeo brejkom za Vavrinku. Dugo je Stanislas čuvao tu prednost, da bi pri rezultatu 5:4 za protivnika Federer vratio brejk. Meč je otišao u taj-brek, u kome je drugi teniser sveta bio koncetrisaniji i pun samopouzdanja, jer je Vavrinka propustio čak četiri meč lopte. Kako to biva, majstor poput Federera je to znao da iskoristi i sa 7:6 zakaže novo finale sa Novakom Đokovićem.
hotsport.rs






